Domowe leki na ból gardła

Przeziębienie może mieć różne objawy, ale jednym z najmniej przyjemnych jest zapalenie gardła. Gdy boli Cię gardło nie możesz swobodnie jeść, a czasem nawet przełykać śliny. Rozmawianie też sprawia ból, podobnie jak picie. Nic dziwnego, że każdy chce pozbyć się negatywnych efektów jak najszybciej. Na szczęście istnieją domowe sposoby na ból gardła, które przyspieszają czas rekonwalescencji.

Jedną z najpopularniejszych metod są inhalacje. Aby je przeprowadzić musisz rozpuścić preparat do inhalacji w cieplej wodzie. Inhalacje można wykonywać na różne sposoby. Dobrze jest usiąść nad kubkiem z gorącym roztworem i wykonywać głębokie wdechy. Na ogólne przeziębienie, leki rozpuszczane w wodzie do kąpieli również mogą się sprawdzić.

To dobry sposób na to, by się zrelaksować, wygrzać, a przy okazji udrożnić drogi oddechowe i zmniejszyć stan zapalny. Wiele osób w przypadku przeziębienia sięga też po kwas askorbinowy. Wiele badań potwierdziło, że witamina C skutecznie wspomaga układ odpornościowy, tj. zwiększa ilość komórek odpowiedzialnych za aktywną walkę z wirusami. Kwas askorbinowy sprawdza się jednak najlepiej, gdy jest stosowany profilaktycznie.

Warto go przyjmować regularnie, np. w postaci popularnych żółtych tabletek, bo wtedy organizm będzie wzmocniony cały czas i poradzi sobie z wirusem, który go zaatakuje. Domowe sposoby na ból gardła to również syrop z cebuli. Nie jest to może najsmaczniejszy babciny medykament, ale może skutecznie złagodzić dolegliwości – działa nie tylko na bolące gardło. Aby przygotować syrop, należy drobno pokroić cebulę i zasypać ją cukrem.

Taką mieszankę odstawiamy pod przykryciem w ciepłe miejsce i czekamy aż wydzieli się sok, czyli nasz syrop na przeziębienie. Leki mogą być skuteczne również w formie płukanki. Wielu lekarzy poleca płukanie gardła naparem z szałwii albo rumianku. Dobrze sprawdzają się również płukanki wykonywane roztworem wody i soli. Płukanie najlepiej wykonywać kilka razy dziennie.

Do wody możesz dodać trochę miodu.

https://www.formeds.com.pl/